Joga na JasneJ

YIN JOGA
 
.

NOWE GRAFIK ZAJĘĆ !!!!

Zapraszamy w każdy:

poniedziałek o godzinie 16:45

wtorek o godzinie 19:30

środe o godzinie 16:45

czwartek o godzinie 19:30Zajęcia będą trwały 75 minut, a poprowadzi je Magdalena Wyrostek- absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych
Joga to forma aktywności angażująca całe ciało jak również  umysł. Prowadzi do uzyskania równowagi na wszystkich poziomach egzystencjalnych.
 

Większość współczesnych form jogi to dynamiczne, aktywne praktyki skoncentrowane na ruchu mięśnia, przede wszystkim jego skurczu. Yin Yoga pozwala angażować głębsze tanki- wiązadła, stawy.

Z fizycznego punktu widzenia pozwala dotrzeć do partii ciała najmniej elastycznych, a mianowicie, bioder i dolnego odcinka kręgosłupa. Pozycje Yin Yogi wymagają, aby w trakcie ich wykonywania rozluźniać miśnie. Oznacza to, że jeśli chcemy poczuć prace w tkance łącznej nasze miśnie nie mogą być napięte. Dodatkowym czynnikiem opisującym tę praktykę jest czas i siła grawitacji, która działa na korzyść ćwiczącego już po trzeciej minucie utrzymania pozycji .Największym wrogiem Yin Yogi jest niecierpliwość.
Joga w profilaktyce i terapii.
Serdecznie zapraszamy.